Arama:

Sosyal güvenlik ve emeklilik hakkında siz de sorularınızı bize iletebilir veya sorularınıza burada yanıt bulabilirsiniz

Geleceğiniz İçin Adım Atın

Yurtdışı emeklilik primi ne kadar?

Yurt dışı emeklilik yurtdışı borçlanması yapmak isteyen vatandaşlarımızın bize sormuş oldukları sorulardan bir tanesi de yurtdışı emeklilik primi ne kadar? Yurt dışı emeklilik yurtdışı borçlanması priminin ne kadar olduğunu bilmek için kişinin tüm bilgilerinin incelenmesi ve ne kadarlık güne ihtiyacı olduğunun sosyal güvenlik uzmanı tarafından ortaya çıkartılması gerekmektedir. Bu soruya ezbere cevap vermek mümkün değil.   Devlete ne kadar ödeme yapacağınız Fatih Polat Emeklilik Danışma Emekli TV Emeklilik uzmanları tarafından hesaplanır ve size sunulur. Bunu bilerek geleceğe dair bir adım atmanız daha kolay olacaktır. Siz de hem kendiniz hem de ailenizin geleceği için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun bize Emekli TV telefon numarası Whatsapp Hatlarımızdan ulaşabilirsiniz. Emekli TV mail adresi de sizin için bir iletişim yöntemi olabilir.  Türkiye emeklilik konusunda yurtdışında yaşayan vatandaşlarına bu hakkı veren nadir ülkelerden biri olduğu için yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bu haktan yararlanmasını tavsiye ediyoruz. Yurtdışında çalışanlar için emeklilik tıpkı Türkiye’de emeklilik hakkı olanlar kadar çok önemli. Çünkü yurtdışında emeklilik maaşı vatandaşlarımızın pek çoğu için yeterli değil.

Yurtdışı emeklilik yurtdışı borçlanması için bize ulaşabilir ve hem kendi geleceğiniz için hem de aileniz için çok önemli bir adım atabilirsiniz.

Alo Emekli TV +90 546 102 41 42 Whatsapp

Yurtdışı emeklilik şartları nedir?

Yurtdışı emeklilik şartları en çok merak edilen konulardan bir tanesi. 1985 tarihinde yürürlüğe giren yasayla yurt dışında çalışan işçilerimiz ile ev kadınlarına hizmet borçlanması yapıldığında emekli aylığına hak kazanmaktadır.

Ülkemiz ile Sosyal Güvenlik Antlaşması imzalanmış ülke olsun veya olmasın yurtdışında çalışan Türk vatandaşları ve doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler yurtdışında geçen hizmetlerini ve ev kadınlığı sürelerini ülkemiz sosyal güvenlik kanunlarına göre emeklilik, malullük, yaşlılık ve ölüm hallerinde Türkiye’de geçmiş hizmet gibi değerlendirilmesini sağlamak amacıyla borçlanabilirler.

Yurtdışı borçlanma kapsamındaki süreler yurtdışında geçen sigortalılık süreleri, bu süreler arasında veya sonunda her birinde bir yıla kadar olan işsizlik süreleri, ev kadını olarak geçen sürelerdir.

Yurtdışı borçlanma şartları arasında şunlar da bulunmaktadır:

Yurtdışı sürelerinin borçlandırılabilmesi için; borçlanma anında Türk vatandaşı olmak ya da doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybetmiş olmak, borçlanma kapsamındaki yurtdışı sürelerini belgelendirmek ve yazılı istekte bulunmak şarttır. Ölen sigortalının hak sahipleri tarafından yapılan borçlanma başvurularında hak sahibinin borçlanma talep tarihinde Türk vatandaşı olması yeterli olup, ayrıca borçlanılmak istenilen sigortalıya ait yurtdışı sürelerinde Türk vatandaşı olma şartı aranmaz.

Türk vatandaşlığı ile birlikte yabancı ülke vatandaşlığı devam edenler de, söz konusu yasa ile getirilen düzenlemeden yararlanabilmektedirler ve yurtdışı borçlanması yurtdışı emeklilik yapabilmektedir.

Emeklilik yurtdışı borçlanma şartları için mutlaka sosyal güvenlik uzmanından yardım alınarak yapılması doğru bir emeklilik başvurusu anlamına geliyor. Çünkü yanlış bir işlem yapılması veya emeklilik başvurusu için gerekli olan hakların bilinmemesi telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Almanya’da emeklilik hakları ya da başka bir ülkede emeklilik hakları nasıl ki uzmanların rehberliğinde ortaya çıkartılıyorsa Türkiye’de de aynı durum söz konusu. Emekli TV yurtdışı emeklilik veya Emekli TV emeklilik için en doğru adreslerin başında geliyor. Geleceğinize dair emeklilik gibi önemli bir konuda sosyal güvenlik uzmanı arayışınızı bitirerek işinin profesyonelleri ile hizmet almanız mümkün. 

Yurtdışı Emeklilik Nedir?

Vatandaşlarımızın yurtdışında bulundukları dönemleri Türkiye’de çalışmış gibi göstererek ve devlete de belirli bir miktar para ödeyerek emekli olmalarına yurtdışı emeklilik denir. Erkekler yurtdışında çalışmaya başladıkları tarihten itibaren Türkiye’de sigortalıymış gibi kabul edilir. Kadınlar ise yaşadıkları ülkede hiç çalışmasalar da Türkiye’de emekli olma haklarına sahipler.  Kadınlar da çalışmış gibi kabul edilir ve emekliliğe hak kazanırlar.

SGK yurtdışı emeklilik konusunda kanunlar çerçevesinde yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza verilen haklar doğrultusunda işlemleri yapmakla yükümlüdür. Eyt yurtdışı emeklilik konusunda vatandaşlarımız için çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Yurtdışında yaşayanlar için emeklilik hakkı bu yasadan sonra daha da önemli hale geldi. Yurtdışı emeklilik Eyt yasası ile daha çok tercih edilmeye başlandı.

Sgk yurtdışı emeklilik sorgulama özellikle Eyt yasası ile birlikte daha da arttı. Çünkü yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız emeklilik dönemlerinde ekonomik olarak gelirlerini arttırma isteği bulunuyor. Almanya’da emeklilik ya da diğer ülkelerdeki emeklilik maaşları maalesef yeterli değil. O nedenle Türkiye’de emekli olmak daha da önemli hale geldi.

Yurtdışı emeklilik veya yurtdışı borçlanması için bize ulaşabilir ve hem kendi geleceğiniz için hem de aileniz için çok önemli bir adım atabilirsiniz.

Alo Emekli TV +90 546 102 41 42 Whatsapp

Kimler yurtdışı emeklilik yapabilir?

Yurtdışında ikameti bulunan Türkiye cumhuriyet vatandaşları, mavi kartlılar, pembe kartlılar ve çifte vatandaşlığı olanların yurtdışı borçlanma yaparak emeklilik hakkı var. Türkiye’de emeklilik şartları nelerdir diye soranlara basitçe yurtdışında ikametgahınız varsa sizin de emeklilik hakkınız vardır denilebilir. Ancak emeklilik şartları herkes için farklılık gösteriyor. Herkesin durumu farklı olduğu için herkes için ayrı bir emeklilik çalışması emeklilik planlaması yapılması gerekiyor.  

Yurtdışı borçlanma işlemlerinin şartları nelerdir?

Türkiye ile sosyal güvenlik anlaşması olsun  ya da olmasın yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ile izinli olarak vatandaşlıktan çıkanlar yurtdışı borçlanma hakkına sahip. Çifte vatandaşlığı olanlar da aynı şekilde emeklilik için başvuru yapabilir.  Yurtdışında yaşayan ev hanımları da emeklilik hakkına sahip. Ev hanımları hiç çalışmasa da yurtdışı borçlanması yaparak emekli maaşı alır.

Yurt dışında yaşayanların emeklilik şartları herkes için farklılık gösteriyor. Bunun için de işin uzmanından destek alınması gerekiyor. Emekli TV emeklilik konusunda dünyanın her noktasındaki vatandaşlarımıza emeklilik danışmanlığı vererek sosyal güvenlik uzmanları ile en doğru emeklilik için gerekli tüm işlemleri yapıyor.

Yurtdışı emeklilik başvurusu talep formu doldurulması öncesi çok titiz bir çalışma yapılması gerekiyor. Yüksek emeklilik maaşı almak için kanundan kaynaklanan tüm haklarınızın ortaya çıkartılması gerekiyor. Yüksek emekli maaşı nasıl alınır sorusunun yanıtı sosyal güvenlik uzmanı olan ekip arkadaşlarımızın yapacağı çalışma neticesinde verilebilir.

Ev hanımları nasıl emekli olur?

Ev hanımları nasıl emekli olur sorusu sık sık karşılaştığımız bir soru. Yurtdışında yaşayan ev hanımları yaşamış oldukları ülkede hiç çalışmasa da emeklilik maaşı alma hakkına sahip. Bunun için yurtdışı borçlanması yapılması yeterli. Yurtdışı borçlanması şartları çok iyi bilinmeli ve doğru bir başvuru yaparak emekli maaşı alınmalıdır. Emekli TV Emeklilik uzmanları bu konuda çok tecrübeliler. Yurtdışı borçlanması ile ev hanımları için en doğru emeklilik planlamasını yaparak emeklilik başvurusu için gereken tüm adımları sosyal güvenlik uzmanlarımız atıyor. Danışanlarımız için çok özel bir çalışma yapan uzmanlarımız tüm detayları vatandaşlarımıza anlatır ve vatandaşlarımızın onay vermesinden sonra da tüm işlemleri onların adına gerçekleştirir. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Yurtdışı emeklilik nasıl yapılır?

Yurtdışı emeklilik borçlanması nasıl yapılır sorusu vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Hayatta bir sefer yapılacak olan emeklilik başvurusu için öncelikle işinin uzmanı olan bir sosyal güvenlik uzmanı ile yola çıkmanız gerekiyor. Emekli TV’nin sosyal güvenlik uzmanları emeklilik konusundaki tüm deneyimlerini yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla paylaşıyor. SGK yurtdışı emeklilik başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilecek olan cevap herkes için farklılık gösteriyor. Öncelikle sosyal güvenlik uzmanları tüm bilgilerinizi toplayarak sizin için özel bir çalışma yapması gerekiyor. Yapılacak olan bu emeklilik çalışması sonucunda adeta emeklilik röntgeniniz çekiliyor. Uzmanlarımız sizin en kolay ve en kısa zamanda emekli maaşı almanız için tüm detayları size ayrıntılı bir şekilde anlatır. Emeklilik maaşı için size çeşitli alternatifler sunar. Bu alternatifler içinde size en uygun olanı seçme imkanına sahip olursunuz. Siz karar verdikten sonra emeklilik başvurusu uzmanlarımız tarafından sizin adınıza yapılır. Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun Türkiye’ye gitmeden emeklilik işlemleri sizin adınıza uzmanlarımız tarafından yapılır.

Yurtdışı borçlanması yapılması için öncelikle yurtdışında geçirdiğiniz süreler hesaplanır. Sosyal Güvenlik Uzmanı olan ekip arkadaşlarımız sizin yurtdışında bulunduğunuz dönemler içinde sizin için en uygun zamanları ortaya çıkartır. Çünkü yurtdışı emeklilik borçlanması yapılırken hangi dönemleri borçlanacağız çok önemlidir. Sizin emekli maaşınızı arttıracak olan dönemleri seçmek gerekiyor. Emekli TV yurtdışı emeklilik konusundaki deneyimini danışanlarıyla paylaşır ve onların yüksek emekli maaşı almaları için hassas hesaplamalar yapar.

Yurtdışı emeklilik işlemleri nelerdir?

Yurtdışı borçlanması işlemleri başlamadan önce mutlaka durumunuzun net olarak ortaya çıkartılması gerekiyor. Emeklilik şartları herkesin kendi özel durumundan dolayı farklılık gösteriyor. Yaşadığınız ülke emeklilik için ilk başlangıç noktanız. Sosyal Güvenlik anlaşması yapılan ülkelerde yaşayan vatandaşlarımızın işlemleriyle anlaşma yapılmayan ülkelerin işlemleri zaman zaman farklılıklar gösterebiliyor. Yurtdışı emeklilik için gerekli evraklar da ülkeden ülkeye farklı olabiliyor. Tüm bu detayları öğrenmek ve doğru bir yurtdışı borçlanması yapmak için mutlaka bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Yurtdışı emeklilik işlemleri Emekli TV emeklilik ve sosyal güvenlik uzmanı olan arkadaşlarımız tarafından yapılıyor. Sizin emekli olmak için artık Türkiye’ye gitmenize gerek yok. Dünyanın neresinde olursanız olun bizimle Emekli TV iletişim telefon numaraları ile görüşebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Türkiye emeklilik konusunda yurtdışında yaşayan vatandaşlarına bu imkanı sunan birkaç ülke arasında. O nedenle yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bu büyük haktan yararlanmaları onların kendi gelecekleri için çok önemli. Emeklilik fırsatı hakkından yararlanmak isteyenlerin geleceklerine hazırlık yapmak için mutlaka bizimle iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz.